Snowden

          Oliver Stone imzalı filmler kitleleri her zaman sürüklemiştir. Kendi çıktığı sinema camiasında isyankar kişiliğinden ötürü pek hazzedilmese de, ortaya çıkardığı eserlerle Oscar Ödülü sahibi olmayı başarmıştır. Hatta kimi zaman Oscar adaylığından geri çekilmek gibi fevri hareketlerde bulunduğu da vakidir. Bu sıradışı yönetmenin en yeni filmi Snowden, yine sıradışı bir hikayeyle sinema dünyasının gündemine oturmuş durumda. Film, ülkemizde 6 Ocak tarihinde gösterime girecek.

          Filmin oluşumu iki kitaptan ilham alınarak kotarılmış. Bu kitapların yazarları ise Anatoly Kucherena ve Luke Harling. Geçmişinde CIA ajanı olarak görev yapan Edward Snowden’in hikayesine göz atıyoruz filmde. Bu eski ajanın, gizli servisin dosyalarını basına sızdırması ve sonrasında yaşananları izliyoruz.

          Bu çarpıcı öyküyü senaryoya aktaran isim Kieran Fitzgerald olmuş. Başlıca oyunculuklarda Joseph Gordon, Shailene Woodley ve Melissa Leo gibi isimler var. ABD, Almanya ve Fransa yapımı film, Biyografi olmasının yanında Gerilim kategorisinde değerlendiriliyor.

          Yönetmenin geçmiş kariyeri de göz önüne alındığında, filmin izlenmeye değer bir yapım olarak ele alınabileceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER