Selçuk Yöntem – Aşk İçin Önsöz

          Selçuk Yöntem, yıllar geçtikçe adeta yeniden parlayan oyunculardan. Tiyatro, sinema ve dizilerde yer aldığı projelerde her zaman öne çıkan isimlerden oldu. Son dönem üstlendiği yarışma programı sunuculuğunda da gayet iyi bir performans sergileyerek izleyicilerden tam not aldı. Şu günlerde ise yine başka bir proje ile hayranlarının karşısına çıkıyor sanatçı. “Aşk İçin Önsöz” albümü, en yeni albümler arasında kendini gösteriyor.

          Albüm, Aykut Gürel gibi kendi alanında üstün bir ismin, “Aykut Gürel Presents”  isimli projesinin devamı aynı zamanda. Bu iki isme ek olarak İstanbul Ensemble grubu da albüme emeğini vermiş. Albüm, içeriğiyle türünün ilk örneği olmaz özelliğini de taşıyor.

          Caz müziği ile şiirin bir arada olduğu albüm, yeni bestelerle eski şiirlerin sentezi ve Selçuk Yöntem yorumunu içeriyor. Ülkemiz ve dünyadan 9 şairin şiiri yer buluyor albümde. Nazım Hikmet ve Özdemir Asaf, albüme konuk olan Türk şairler. Toplamda ise 10 şiir dinliyoruz usta sanatçıdan.

          Albümde ilk olan başka bir şey daha var: Selçuk Yöntem’den bir de şarkı dinliyoruz bu proje sayesinde. Peppino Di Capri’nin “Champagne” isimli ünlü şarkısının dilimize uyarlanmış versiyonunu seslendiriyor sanatçı.

CEVAP VER