Profesyonel Futbol Taraftarı ve Stadyum

          Futbol, artık endüstri halini almış bir spor dalı ve tüm dünyada tutku ile takip edilen sporlar arasında birinci sırada. Kulüpler, futbolcular, başkanlar, teknik direktörler ve elbette seyirciler bu sporun en önemli, başlıca figürleri. Çocuk, genç ve ihtiyar, hemen her yaştan milyonlarca insan futbol müsabakalarını aşkla takip ediyor. Bu insanların ruh halleri, mutlu olup olmamaları tuttukları takımın o hafta galip gelip gelmemesine bağlı neredeyse. Ekran başındaki milyonlarca izleyici, maç saatine göre ayarlıyor günlük programını… Tüm bunların yanında, maçların gerçekleştiği stadyumlar ise bambaşka bir atmosfer yaşatıyor herkese. En yeni kitaplardan “Profesyonel Futbol Taraftarı ve Stadyum”, konunun irdelendiği bir kaynak niteliğinde.

          Kitap, bu futbol endüstrisinde stadyumların önemine ve tüm katılımcıları mutlu edecek bir yapıya büründürülmelerinin zorunluluğuna vurgu yapıyor. Özellikle taraftar gruplarının katılım ve tezahüratları ile takımlarına destek verdikleri stadyumlarda konforlu bir ortamda bulunmaları gerekliliğini anlatıyor.

          Gerekli standartlara sahip stadyumlarda taraftarların aynı zamanda sosyal bir şekilde varlık gösterdiklerini düşünürsek, önemli noktalara işaret ediyor kitap. Zira aile ve grupların da bir araya geldikleri bir etkinlik ortamı stadyumlar.

          Osman İmamoğlu, Aydoğan Soygüden ve Yaşar Barut tarafından derlenen kitap, futbol izleyicilerinin arşivlerinde yer verebileceği bir örnek.

CEVAP VER