Sezen Aksu – Deniz Yıldızı (Plak)

          Sezen Aksu’nun ülkemizde şarkıları ile etkilemediği çok az insan vardır. Kuşakları etkileyen sözleri ve yorumuyla hemen hepimizin bir anısına, ya da yaşadığı ana dokunmuştur en az bir defa. Üretken tarafıyla bir sürü albüm yapmış, genç müzisyenlerin albümlerine de katkı sunmaktan geri kalmamıştır. Verdiği konserlerde hüzünlendirdiği kadar eğlendirmiştir de; sevenlerinin kalbinde dev bir “minik serçe” olmayı başarmıştır… Şimdilerde daha az aktif olsa da, Deniz Yıldızı” isimli plak albümü ile yine en yeniler arasına giriyor sanatçı.

          Albüme ismini veren Deniz Yıldızı”, aynı zamanda açılış şarkısı olarak dikkat çekiyor. Kapanışta ise Beşik” isimli çalışmayı dinliyoruz. Hala Haber Bekliyorum Senden”, en son Mabel Matiz’in de seslendirdiği bir şarkı olarak albümde yerini alıyor. Tanrı’nın Gözyaşları”, Yol Arkadaşım”, Kırık Vals”, Güvercin” “Sor Beni”, On Ay” gibi şarkılar da dikkat çekiyor albümde.

          Sanatçının sevenlerinin arşivlerinde yeni bir hediye olarak yer bulacak albüm, 2 Disk olarak hazırlanmış. Bir süredir albüm çalışması yapmayan sanatçı, bu vesile ile hayranlarıyla hasret gidermiş olacak.

CEVAP VER