Aldatma ve Sadakatsizlik

          Sadakatsizlik ve buna bağlı olarak gelişiyor gibi görünen aldatma, birçok hayatı derinden etkileyen, umulmayan sonuçlara sebep olabilen davranış şekilleri. Bu konu hakkında sayısız kitap yazıldı, filmler ve diziler çekildi. İnsana dair haz, şehvet, yasak olana yönelmek gibi duygu durumlarını gösteren aldatmalar neden ve sonuçlarıyla ilgi çekti hep. Toplumlarda irili ufaklı örneklerle her zaman yaşanan ve tarafların dışındaki kişilere de sirayet eden bu konu, yapılan araştırmalarla incelenmektedir. “Aldatma ve Sadakatsizlik” kitabı, konuya dair yazılan en yeni ve yetkin kitaplardan.

          Kitap, çiftlerin evlilikleri mercek altına alınarak ve çift terapilerinde elde edilen neticeler baz alınarak oluşturulmuş. Aldatma olayının kişisel kaynağı, nelere yol açtığı ve ne gibi durumlarla sona erdiğini inceliyor. Aynı zamanda bu olayı yaşayan çiftlerin devamında yapmaları gerekenler hakkında da bir kılavuz niteliği taşıyor.

          Alanında kendilerini  kanıtlamış iki isim tarafından meydana getirilmiş kitap: Evlilik ve Çift Terapisti, Profesör Doktor Gerald R. Weeks ile Psikoterapist Cem Keçe. Kitap, aynı alanda çalışma yürütenlere de yeni bir kaynak olarak hizmet edebilecek kapasitede.

          Pusula Yayınevi tarafından yayına hazırlanan kitap, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için oldukça önemli bir kaynak.

CEVAP VER