Türk Usulü Emojiler – Yeni Emoji Klavye

          Emojiler, gün içerisinde artık neredeyse bir parçamız olan akıllı telefonlardaki konuşmaların duygu ifadeleri. Günlük konuşmamızı yazı diline döktüğümüzde ortaya çıkan ifadesizlikleri normalleştirmeye yarayan bu simgeler, dünya genelinde günde 6 milyar defa paylaşılıyor. Türk usulü emojiler de artık gündemde.

          Emoji kullanımı yaygınlaştıkça, kişilerin günlük işleri ya da ruh hallerini yansıtan simgelerin popülerliği artıyor. Artık cilt ve saç rengine kadar seçim yapılabiliyor olması, bu konudaki rağbeti açıklıyor.

          Ülkelerin kendine özel tarzlarının da ifadelerde olması kullanıcıları cezbediyor. Türk usulü emojiler için yapılan çalışmada, bizi yansıtan ve yazılarımızda işimizi kolaylaştırarak zaman kazandıran ifadeler bulunmakta. Örneğin köprüdeyseniz köprü emojisini, çay içiyorsanız çay emojisini kullanmanız gayet işinizi pratikleştirecek. Yerli ve yabancı kullanıcılar arasında da en çok “Nazar Boncuğu”nun tercih edildiğini belirten, 31 yaşındaki Türk girişimci Deniz Hotamışlıgil, bu uygulamanın Türkiye’de ilk olduğunu belirtti.

Turk usulu emojiler-yeni emoji klavye-en yenileri

          Uygulamadaki tasarım ve çizgilerin kendine ait olduğunu belirten Deniz Hotamışlıgil, yazılım ve teknolojisinin de dünyaca bilinen uygulamaların arka planında yer alan bir ekibin üstlendiğini ifade etti. Amerika – Los Angeles’ta çalışmalarını devam ettiren ve aynı zamanda dinamik Türk yazılımcılara da her zaman kapılarının açık olduğunu söyleyen genç girişimci, bu çalışmanın Türkiye’de yapılan bir araştırma ve pazar analizi sonucunda ortaya çıkan ihtiyaçlar sonucu şekillendiğini belirtti.

CEVAP VER