İpekyol – Trençkot

          Trençkot, ılık havaların kurtarıcısı, aniden çıkan yağmurla, rüzgarla rahatlıkla başa çıkabilen, vücudumuzu şişirmeden bizi uzun ve şık gösteren vazgeçilmez  parçalardır. Her giyim markasının mutlaka kataloglarında bulunan bu parçaya bu sezon, modanın şık markası İpekyol’un en yeni modellerinde rastlıyoruz.

          Tarihte ilk olarak İngiliz ordusunun kullandığı trençkot, askerlerin rahat etmesi için tasarlanmış. Askerler bu giysinin üzerine cephane, matara gibi eşyalarını asarak sipere gitmişler. Sivil hayata döndüklerinde ise bu parçaların rahatlıklarından vazgeçememiş olsa gerekler ki günlük hayata girmiş. Bu kadar popüler olmalarını ise Hollywood filmlerine borçluyuz. Özellikle ajan rolüyle sinemada gördüğümüz karakterlere giydirilen bu dış giysisi hala günümüzde de en trend parçalar arasında yer alıyor.

          İpekyol tam olarak zarafetin markası adıyla, moda dünyasında anılan bir marka devi. Her sezon birbirinden şık modellerle ve kalitesiyle çoğu kadının ilgi odağı oluyor. Bu sezon da farklı bir trençkot modeliyle karşımızda. Suni deri üzerine brode detaylarla içinden teninizin görünümü sağlayan bir ürün tasarlamış. Bu detayların yarattığı feminen hava ve derinin cool duruşu sayesinde adeta giysiye bir tavır yüklenmiş. Siyah renkte tasarlanan bu model, iki tarafına da cep konularak diz üstünde bırakılmış.

          Piyasada bulunan pek çok trençkot modelinin yanında bu modeli, son dönemin sık moda değişi olan “star parça” olarak adlandırabiliriz.

CEVAP VER