19. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali

          Film festivalleri, tüm dünyada büyük ilgi gören sinema aktivitelerinden. Popüler sinema örneklerinin dışındaki filmleri keşfedebilme imkanı buluruz bu organizasyonlarda. Yeni yönetmenler, yeni oyuncularla tanışırız. Sıradışı ve aykırı filmlerle ufkumuzu genişletiriz, modern denemelerle yeni bakış açıları ekleriz sinema dağarcığımıza. Ülkemizde de her yılın belli dönemlerinde festival filmleri gösterime girer ve kemik bir izleyici kitlesi tarafından takip edilir. Özellikle İstanbul’da, eski haliyle Emek Sineması bu festivallerin adeta bir simgesi olmuştur. İzmir ve diğer büyükşehirlerde de aynı gelenek yıllardır sürdürülüyor. Şu sıralar ülkemizdeki en yeni sinema festivali ise 19. Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali etkinliği.

          Birkaç gün önce başlayan festival, İstanbullu festival izleyicilerince takibe alınmış durumda. Alternatif seçeneklere ilgi duyanlar içinse tam yerinde bir tercih olarak görünüyor.

          “Hayat Tiyatrosu”, “Asado Hakkında Her Şey”, “İlk Aşk”, “Periler Akademisi” ve “Giden Kadın” bugün Atlas Sineması seanslarında gösterime girecek.

          Filmlerin izleyicilere sunulduğu diğer salon ise Cinemaximum Historia. Maden”, “İspanya’nın Bir Günü”, “Wanton Mee”, “Francisco Sanctis’in En Uzun Gecesi” ve “Aşk İçin Kiki” bugün gösterime giriyor.

          Her iki salonda sürekli seanslarla izleyicilerin beğenisine sunulacak festival filmleri, 22 Aralık itibariyle son bulacak.

CEVAP VER