Sofra Özel En İyi 100 Tarif – Türk Osmanlı Mutfağı

          Osmanlı ve Türk mutfağı, yüzyılların getirdiği gelenek ve birikimlerle oluşan bir mutfak. Efsane lezzetler binbir çeşit tariflerle nesilden nesile aktarılmış ve günümüzden geleceğe yol alıyor. Lokanta, restoran ve evlerde bu yemeklerin çok farklı örnekleri yapılmaya ve tüketilmeye devam etmekte. Çorbasından salatasına, hamur işlerinden tatlılara, sebze yemeklerinden et yemeklerine kadar sayısız yemek çeşidine sahip olmanın avantajını yaşadığımız söylenebilir. Üstelik her yöreye özgü ve özgün yemeklerle mutfağımızı ve damak zevkimizi genişletme imkanı bulabiliyoruz. Konuyla ilgili en yeni kitaplardan olan “ Sofra Özel En İyi 100 Tarif – Türk Osmanlı Mutfağı ”, güzel bir yemek rehberi olarak yayınlandı ve aynı amaca hizmet ediyor.

          Yemek malzemelerini doğru bir şekilde oluşturmak, pişirme detaylarına vakıf olmak güzel bir yemeğin olmazsa olmazlarıdır. Bu özellikleri tecrübeleriyle sabitleyen aşçılar, en güzel yemeklere imza atarlar. Hatta bazılarının özel tariflerini paylaşmaya pek gönüllü olmadıklarını da bilir ve duyarız.

          Kitap, tam 100 adet tarif ile yemek meraklılarına güzel bir kaynak oluşturuyor. Bilmediğimiz, unuttuğumuz ya da farklı yapım şeklini bilmediğimiz yemeklere yer vererek dağarcığımızı zenginleştiriyor.

          Kolektif bir oluşumla farklı yazarlarca kaleme alınan kitap, Turkuvaz Yayınevi tarafından kitapçı ve okurlara ulaşıyor. Yemek meraklılarına kesinlikle önerilecek bir kitap olarak not edilebilir.

 

CEVAP VER