Koton – Lugat 365 Baskılı T-shirt

          Havaların soğumasıyla, lahana gibi kat kat giyinmeler başladı. Kazakların, hırkaların içine daha çok pamuksu malzemeden üretilen T-shirtlerin arayışı hızlandı. Koton mağazası en yeni ürünlerinde, bu arayışa çok farklı bir konseptle, “Lugat 365 baskılı T-shirtlerle, cevap veriyor.

          T-shirtler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaktan hiç vazgeçmiyor. Önündeki baskıları ile de her tür ortama giyebileceğimiz alternatif parçalar olmaya devam ediyorlar. Baskı çoğu zaman rakam, harf, yazı, resim, işleme gibi pek çok seçenek olabiliyor. Bazen de eğitici, öğretici ve bunun yanında eğlenceli küçük bir paragraf yer alabiliyor bu T-shirtlerde, örneğin lugat 365 projesindeki gibi.

          Lugat 365 bir çiftin kitap projesiydi aslında. Beğendikleri kelimeleri, anlamları ile birlikte Twitter’dan paylaşarak, eski unutulmuş kelimeleri, günümüz dünyasına sunmaya başladılar. Kısa zamanda oluşan yoğun ilgi sonucu da, bu kelimeler “bazı kelimeler çok güzel” adı altında bir kitaba dönüştü ve modaya ilham oldu. Koton ile yaz aylarında kısa kollu T-shirtlerde görmeye başladığımız bu kelimeler de, bu ortaklığın sonucu olarak raflarda yerini aldı.

          Mağazanın kışlık modellerinde de, bu ortaklığın parçası kelimeleri içeren uzun kollu T-shirtlere yer verilmiş. Ekru renkte tasarlanan bu T-shirt, bisiklet yaka tasarlanmış. Tamamı pamuk malzemeden üretilen ürün, bu özelliği ile, terlediğimizde bizi rahatsız etmeyecek. Üzerindeki kelime ise “eyvallah”, Arapçadan dilimize geçen bu kelimenin anlamı, yemin olsun ki evet demekmiş.

CEVAP VER