Spider-Man – Venom’un Doğuşu Cilt 1

          Spider Man, hayatımıza birçok ayrı formatla girmeyi başaran kahramanlardan biri. Çizgi roman, çizgi film gibi yayınlarla tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başardı ve gönüllerde taht kurdu. Sinema dünyasına giriş yaptığında ise yine dünya çapında beğeniyle karşılanarak aylarca gündemde kalmayı başardı. Konu olduğu her mecrada sansasyon yaratan süper kahraman, bu kez Spider-Man – Venom’un Doğuşu Cilt 1 ile gündemde. En yeni kitaplar arasında yerini alan çizgi dizi, hayranları için kitapçı raflarında.

          Kahramana ait detaylara yer verilmiş kitapta. Peter Parker’in uzun uykuları, buna rağmen yorgun argın kalkmaları, Spider Man’in yaptıklarından habersiz olması işleniyor. Kara Kedi ile Fantastik Dörtlü ise misafir olarak yer alıyor eser içerisinde.

          Kitapta Jim Shooter, Roger Stern, Tom DeFalco, Louise Simonson, John Bryne ve David Michelinie gibi isimlerin yazdığı sayılar bir araya getirilmiş. Mike Zeck, John Bryne, Ron Frenz, Todd McFarlane, Greg LaRocque ve Rick Leonardi ise çizgileriyle renk katmışlar kitaba.

          Kitabı Türkçe’ye çeviren isim Tulgan Köksal olmuş. Okuyucuya ulaştırma işini ise Marmara Çizgi Yayınevi üstlenmiş.

CEVAP VER