Ford Fiesta 2017

          En yeni Ford Fiesta Almanya’da “Go Further” etkinliğinde görücüye çıktı. Ford ailesinin küçük sınıf otomobili Fiesta, 40 yıllık serüveninin en yeni otomobilini sevenlerine sunuyor.

yeni-ford fiesta-2017-en yenileri

          3 ve 5 kapı olarak satışa sunulacak olan Ford Fiesta 2017’de tasarım konusunda ciddi değişikliklere gidilmiş. Ön cepheden baktığımızda sivri, ince uzun farlar yerini biraz daha yumuşak hatlı, oval farlara bırakmış. Tampon ve ızgaraya bakınca biraz daha Focus esintileri hissediliyor.

          Arka farlara bakıldığında ise büyük bir değişiklik görülüyor. Farlar önceki modelde yüksek ve dar iken, şimdi kısa ve geniş. Araca arkadan bakıldığında başka bir araba zannedilmesi mümkün.

yeni-ford fiesta-2017-en yenileri

          Otomobilin iç tasarımında da dış tasarımdaki gibi önemli değişiklikler bulunuyor. Hatta açıkça söyleyebiliriz ki yapılması gereken en büyük değişiklik yapılmış; abartılı orta konsol düzeltilmiş. Arabayı boğucu bir hale getiren eski modeldeki büyük orta konsol, bu modelde daha normal bir halde karşımıza çıkıyor.

yeni-ford fiesta-2017-en yenileri

          Otomobilin cam tavan ve büyük ekran navigasyon gibi özellikleri, bu küçük olarak tabir ettiğimiz otomobil için gayet büyük ve etkileyici aksesuarlar.

yeni-ford fiesta-2017-en yenileri

yeni-ford fiesta-2017-en yenileri

          Motor olarak da Ford’un ödüllere doymayan 3 silindirli EcoBoost benzinli motorları 100, 125 ve 140 PS güçleriyle karşımıza çıkıyor. Yeni 6-ileri şanzıman, eskisine göre daha düşük sürtünme katsayısı ile daha iyi yakıt performansı ve daha düşük karbondioksit salınımı sağlıyor. Dizel motor tercih edersiniz de 120 PS’e varan 1.5 TDCi motorlar hem performans hem de düşük yakıt tüketimi konusunda oldukça iddialı.

          Elektronik aksamıyla daha zeki, yeni teknolojik tasarımıyla daha güçlü ve güvenli hissettirecek yeni Ford Fiesta 2017’yi çok kısa zamanda yollarda göreceğiz.

CEVAP VER