Samsung’tan Note 7 İçin Özür

          Samsung akıllı telefon sektöründe büyük adımlar atarak ilerlemeye devam ediyor. Ancak firma, yakın zamanda yaşadığı talihsiz durum ile kullanıcılarını üzdü. Satışının durdurulduğu ve satılmış olanların ise geri toplatıldığı Samsung Note 7, maalesef tekrar piyasaya sürülemedi ve firma itibarını korumak için kullanıcılarına hediye göndermeye başladı.

          Merkezi Güney Kore olan Samsung, Fransa ofisinden mağdur müşterilerine özür mektupları gönderiyor. Mektupların içinde ise 128GB’lık MicroSD hafıza kartları bulunuyor.

          Mektupların içinde hediyeden başka bir de müşterilerin SMS ile katılabileceği bir kura çekiminden bahsediliyor. Bu çekiliş sayesinde Samsung, şanslı bin kişiyi bir VR eğlence parkına götürmeyi vaat ediyor.

          Samsung Galaxy Note 7‘nin hatalı bulunup toplatılmasından sonra Çin-Shijiazhuang’ta yerel distribütörler ve yöneticileri toplanarak halktan özür dilemişlerdi. Ardından Amerika’da New York Times, Wall Street Journal ve The Washington Post gibi büyük gazetelerde tam sayfa reklamlarla halktan özür dilenmişti.

          Samsung bu şekilde özürlerine devam etse de müşterileri, firmadan başarılı bir çalışma ile yeni bir süper telefon beklemekte.

CEVAP VER