Salman Olmak

          Hint Sineması ya da diğer adıyla Bollywood, son yıllarda birbirinden farklı filmlerle tüm dünyada kabul görmeye başladı. Geçmişte izlediğimiz ve büyük çoğunluğu şarkılardan ibaret eden filmler değil, Oscar ödülleri için yarışacak kalitede filmler çekiliyor artık Hindistan’da. Halkın büyük ilgi gösterdiği filmler, aynı zamanda onlar için birden fazla anlam ifade ediyor. Oyuncu olarak bu sektörde sivrilen isimler ise ülke gündeminde zaman zaman büyük yer teşkil ediyor. Bu isimlerden biri olan Salman Khan, hem olumlu, hem de olumsuz manada bir popülerliğe sahip ülke içerisinde. Bu popülerlik, hakkında kitaplar yazılacak kadar ileri boyuta taşınmış hatta. Oyuncu hakkında yazılan en yeni kitap ise “ Salman Olmak ”.

          Çok izlenen filmlerde rol alan ve bu sayede ün yapan oyuncunun çalkantılı yaşamını irdeliyor kitap. Bazen çok sevilen, bazen de nefret edilen bu sıradışı figürün detaylı biyografisini döküyor okuyucunun önüne. Yaşadığı aşkları, yardımlarını, saçmalamalarını, hapis yatmasına neden olan kirli işlerini aktarıyor yalın bir şekilde.

          Kitabı muadillerinden farklı kılan taraf ise anlatılanları elde etmek için oyuncunun yakınındaki ve hatta çocukluğunu geçirdiği kişilere başvurulması. Titizlikle hazırlanan kitap, gerçeğe ilk elden ulaşmakta bir köprü görevi oluşturuyor.

          Eseri kaleme alan isim Jasim Khan olurken, dilimize çeviren Nihan Çevirgen olmuş. Okuyucuya ulaştırma görevini ise Martı Yayınları üstlenmiş.

          Biyografi türü ve çarpıcı hayat hikayelerinden hoşlananlar için kaçırılmayacak kontenjanına düşünmeksizin alınabilir kitap.

CEVAP VER