Bana Git De

          Geçtiğimiz hafta vizyona giren en yeni filmlerden olan “ Bana Git De ”, farklı kadro ve teması ile dikkatleri çeken bir film oldu. Bu sezon seyircilerin beğenisine sunulan Türk filmleri arasındaki rekabete katılan film, yaptığı sürprizlerle üst sıralara girmeyi hedefliyor. Dram kategorisindeki film, türün meraklıları için değerlendirilebilecek bir seyir vaat ediyor.

          Filmin yönetmenliğini üstlenen Handan Öztürk, aynı zamanda senaryo ve yapımcılığı da üstlenerek zor bir işe imza atmış. Oyunculuklarda ise sürpriz iki isme rastlıyoruz: Son dönemin başarılı şarkıcılarından Atiye ve bir dönemin popüler şarkıcılarından olan Seyyal Taner. Sanat camiasının içerisinde olan şarkıcılar, bu kez farklı bir kulvarda karşımıza çıkıyorlar. Diğer rolleri ise Tayanç Ayaydın, Umut Oğuz, Birsen Dürülü, Kahtalı Hamido, Rıza Sönmez ile Kaan Yılmaz paylaşmış.

Özet:

          İstanbul’da gitarist olarak müzisyenlik yapan Ali, kişisel bunalımlarıyla baş etmeye çalışsa da, bunlarla baş edemediği gerçeğiyle yüzleşmektedir. Sıradışı bir kararla Doğu illerine kaçma kararı verir ve yola çıkar. Yolun bir bölümünde Leyal ile karşılaşır ve çok etkilenir. Kaderin garip bir cilvesiyle, Leyal onun yaptığının tersini yapmakta, doğudan İstanbul’a yerleşmek üzere yolculuk yapmaktadır. Ali aynı zamanda Leyal’in müthiş bir müzikal yeteneği olduğunu fark etmiş ve bu özelliğinden de aynı ölçüde etkilenmiştir. Oysa Leyal bir anda ortadan kaybolur ve Ali onun dramatik öyküsünü de öğrendikten sonra kendini bambaşka bir çemberin içerisinde bulur…

CEVAP VER