Mehmet Akatay – Sazlı Sözlü Project

          Şarkıcıların arkasındaki orkestrada yer alan müzisyenler, müzik sektörünün gizli kahramanlarıdır aslında. Çok severek dinlediğimiz parçalara kendi yetenek ve yorumlarını kattıkları enstrümanlarla adeta can verirler. Geneli arka planda durmayı sevse de, bazılarının başarısı arka planda kalmayı engeller. Solist ya da grubun önüne geçen müzisyenlerle de karşılaşıldığı vakidir; en çok saygıyı da onların gördüğü söylenebilir. Ülkemiz özelinde benzer bir başarıya imza atan isimlere verebileceğimiz en yeni örneklerden biri ise Mehmet Akatay. Perküsyon sanatçısı olarak ün yapan sanatçı, farklı olarak ön planda olmayı seçenler arasına katıldı. Son dönemin albüm çalışmaları arasına “ Sazlı Sözlü Project ” ile girmiş durumda.

          Sazlı sözlü müziklerle biraz da işin eğlenceli kısmını yaşamak isteyenlerin değerlendirebileceği bir albüm bu. 13 şarkı ile oluşturulan albüme hepimizin bildiği şarkıcılardan olan Zara ve İsmail Altunsaray da katkı sunmuş. Zara “Bizim Ele Bahar Geldi” ile “Menim Nazlı Yarim”, İsmail Altunsaray ise “Yine Katarlandı” şarkıları ile katılmış albüme. Mehmet Akatay’ın “Dane Dane” şarkısı ile başlangıç yaptığı albüm, Memduh Akatay ile birlikte seslendirdiği “Sohbet” ile sona eriyor.

          Albüme katkı kulan yorumcular arasında Murat Süngü, Serhan Yasdıman ve Şevket Aşıkuzun gibi isimlerin de bulunuyor. Albümün Çimen’s Yapım etiketiyle sunulduğunu da belirtelim son olarak.

CEVAP VER