Dağ 2

          Savaş filmleri sinemada en çok ilgi gören film kategorilerinden biri. Dünyanın birçok bölgesinde gelişen savaşlarda yaşananları, o heyecanı hissettirmeleri seyirciyi salonlara çekiyor. Savaşın içerisinde aşk, entrika, intikam ve insana dair tüm duyguları anlatmalarıyla izleyicide farklı bir yer ediniyor bu filmler… Sezonun en yeni filmleri arasına iddialı bir şekilde giren Dağ 2, yerli yapımlar içerisinde ilkleri başaran filmlerden.

          Film için Türk Silahlı Kuvvetleri’nden birçok yardım alınmış. Silah, teçhizat, uçak, helkopter ve hatta asker bile ordudan gönderilmiş. Gerçek malzeme ve askerlerin kullanıldığı ilk Türk filmi olma özelliği kazanılmış böylece. Bütün bunların filme kattığı gerçekçiliği düşünecek olursak, kaliteli bir iş çıkarıldığı sonucuna varabiliriz.

          Filmin yönetmen koltuğunda Alper Çağlar’ı görüyoruz. Oyunculuklarda ise Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli ve Atılgan Gümüş’ü görüyoruz.

          İzleyiciler için bir farkı daha var filmin. Bir önceki filmin devamı niteliğinde olsa da, ondan bağımsız izlemek de mümkün. İlk  filmi izleyemeyip kaçıranlar için avantaj yaratıyor bu durum.

          Özet:

          Sınır ötesi için düzenlenen gizli operasyonlardan birine “Fırtına Getiren” isimli bir tim gönderilir. Bu görev, Bekir ve Oğuz isimli, aynı zamanda çok yakın arkadaş olan iki asker için bir ilktir. Önlerinde ölümle kucak kucağa oldukları Irak toprakları vardır.

 

CEVAP VER