Albert Einstein Gibi Akıllı Olabilirsin

          Albert Einstein ismini duymayanımız yoktur. Çocukluğunda belli bir yaşa kadar konuşma zorluğu çekmesi, aforizmaları ve hatta fotoğrafları bile hala popüler. “İzafiyet teorisi” dışında neredeyse magazinsel bir kişiliğe dönüştü günümüzde. Yine de bu durumun onun zekası ve kişiliğine halel getirmiyor elbette. O yine dünyaya gelmiş en iyi fizikçi, yaşamı ve çalışmalarıyla herkes için en iyi örneklerden biri. Hala birçok eser ve kitaba ilham oluyor; nesilden nesile anlatılıyor hala… Onun esin verdiği en yeni kitaplardan biri ise “Albert Einstein Gibi Akıllı Olabilirsin”.

          Eser, 9 kitaptan oluşan bir seri ile yayına hazırlanmış. Artık tüm dünyanın yakından tanıdığı JK Rowling kitaba emek verenler arasında. Yine kız çocuklarının okul hayatında olabilmesi için aktif görev alan bir ismi, Malala Yusufzay’ın katkıları da mevcut.

          Albert Einstein, Walt Disney gibi yaptıklarıyla dünyaya ve insanlığa örnek olan kişilerin biyografilerine yer veriyor kitap. Günümüzün çocuklarına neler başarabilecekleri, hayal kurmanın önemi, duyarlı olmanın gerekliliği gibi hususlarda yön veriyor. İnsani özellikler ile zekanın birleştirilmesiyle yapılabilecekler konusunda destekleyici bir yaklaşım sergiliyor.

          E. Murat Yığcı’nın kaleme aldığı kitap, Caretta Çocuk tarafından yayınlanmış. Ebeveynlerin çocuklarına verebileceği en güzel hediyelerden biri olarak da gösterebiliriz bu kitabı.

CEVAP VER