Yeni VLC Player Güncellemesi

          Bildiğimiz üzere birçok video oynatma programı var. Film ya da dizi izlerken tercih ettiğimiz bu programlarda birbirinden farklı özellikler bulunabiliyor. Görüntü-renk, altyazı, senkronizasyon gibi ayarların hepsini bazen tek bir programda bulamıyoruz. Bunların içinde en önemlisi de çalıştırılacak dosya uzantıları. Maalesef ki her program her dosyayı çalıştıramıyor. İşte bu konuda yaptığı en yeni güncellemeyle VLC Player, rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

          En büyük video programları arasında kendinden söz ettiren VLC Player, 360 derece videoları oynatma konusunda eksiklik çekiyordu. Ama artık bu son güncelleme ile, 360 derece videoları izlemek isteyen kullanıcılar daha başka program arayışına girmek zorunda kalmayacak. Bu özellik VLC 3.0 versiyonu ile aktif olacak.

          360 derece videolar konusunda deneyimli Giroptic ile iş birliği yapan VLC, sadece videolar değil, 360 derece çekilmiş panoramik fotoğrafları da rahatça açıp, fare ile farklı açılardan fotoğrafa bakabilme özelliğini kullanıcılarına sunuyor.

          Mobil uygulama olarak da indirilebilecek olan bu program, telefonların jiroskop özelliklerinden faydalanarak, telefonu hareket ettirme yoluyla da bakış yönünü değiştirebilme olanağı sağlayacak.

          Ayrıca 2017 yılından itibaren bu program, Google Earth’ün de yararlanacağı HTC Vive gibi sanal gözlükler ile de kullanılabilecek.

CEVAP VER