Tüm Çıplaklığıyla Koreliler

          Çekik gözlü insanları farklı milletlerle karıştırmak gibi bir huyumuz olsa da, turist sever kişiliğimizle çoğuna sempatiyle baktığımız doğrudur. En azından birçoğumuz için durum böyle. Kore ve Koreliler de genel tutumumuzdan nasibini alan bir millet ve devlettir. Milli takımlarımızın karşılaşmasında bile bağrımıza basmışlığımız mevcuttur. Bu durumu gözlemlemek ve ayrıntıları incelemek için yazar gözüyle bakmak önemlidir. Son dönemin en yeni kitapları arasına katılan “ Tüm Çıplaklığıyla Koreliler ”, tam da böyle bir çalışmanın ürünü.

          Kore ve Korelilere ait birçok şeyi ele alıyor kitap. Bize garip görünen özelliklerini eğlenceli bir üslup kullanarak anlatıyor hem de. Köpek yemeleri de dahil kendine özgü mutfaklarını aktarıyor. Tuvalet temizlenmesindeki elektronik kullanımlarını öğreniyoruz kitabı okurken. Kore erkeklerinin kendilerine en az kadınlar kadar özen gösterdiği ile karşılaşıyoruz. Tüm dünyada karşılık görmeye başlayan müzik ve filmleri hakkında öğretici bilgilere sahip oluyoruz.

          Farklı kültürleri tanımak, dünyanın diğer ülkelerinde ne tür yaşamlar olduğunu öğrenmek isteyenlerin hoşnut kalacakları bir kitap bu sözünü ettiğimiz. Okuyucuyu sayfalar arasında eğlenceli bir gezintiye çıkaran kitap, bu özelliğiyle de okunmayı hak ediyor.

          Arda Kerem Altınbaş’ın kaleme aldığı kitap, Karina Yayınevi aracılığı ile okurlara ulaşıyor. Konuya ilgisi olanlar için de bir kaynak niteliğinde üstelik.

CEVAP VER