Pastoral Amerika

          Son yıllarda en dikkat çeken film kategorilerinden biri kitap uyarlamaları. Her ne kadar bu türdeki filmler kitabın tadını yakalayamadığı eleştirileriyle karşılaşsa da, yine de gişede belli bir başarıya ulaşıyor. Türün en yeni denemelerinden biri olan Pastoral Amerika, yazar Philip Roth tarafından kaleme alınan bir roman uyarlaması. Ülkemizde henüz vizyona giren film, kitapla benzer bir başarıya imza atma amacında.

Film, 1960 yıllarının ABD’sinden bir portre çiziyor. Başarılı bir işadamı ve ailesinin o dönem çerçevesinde yaşadıklarını konu alan film, 1968 kuşağı ile Vietnam Savaşı’nın etrafında da dolaştırıyor hepimizi.

Filmin senaryosu John Romano’ya ait. Yönetmenliği üstlenen isimse Ewan McGregor. Oyunculuklarda baş rolleri Ewan McGregor , Jennifer Connelly ve Dakota Fanning paylaşmış.

Tüm dünya nezdindeki ilk prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan film, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Özet:

Okul aşkı ile evlenen ve New Jersey’de yaşayan Levov, kızlarının da olmasıyla huzurlu bir yaşam sürmektedir. Kızı kekemelik sorunu yaşar, büyüdüğünde ise farklı bir karaktere bürünür. Vietnam Savaşı’na karşı çıkan gruplar arasına girmiş, eylemlerde ön sıralarda görünmeye başlar. Yaşadıkları çevredeki postanenin bombalanmasıyla birlikte bir numaralı şüpheli olur ve bu olay aile için en zor dönemlerin başlangıcıdır…

CEVAP VER