Yolsuzlar Çetesi

          Bu yıl vizyona giren sinema filmleri arasında komedi türü örnekleri fazlasıyla mevcut. Film izlerken aynı zamanda kahkaha dolu dakikalar yaşamak isteyenlerin bu durumdan memnun olduğu aşikar. Hele ki Türk Komedi Filmlerindeki artışın her yıl tırmanması, izleyiciye daha fazla seçenek sunuyor. Son günlerin en yeni komedi filmlerinden “ Yolsuzlar Çetesi ”, ilgiyle izlenerek vizyondaki yerini koruyor.

          Film, “Kamil” ve “Fiko” lakaplı iki kafadarın gülünç hikayesini aktarıyor bize. Birlikte büfe açmaya karar veren bu iki yakın arkadaş, bunun için ailelerinin evlerini ipotek ettirir. Ayrıca nakit ihtiyaçları için Tefeci Rıfat’a başvururlar. Ancak bir süre sonra tefeci borç tarihini öne çekerek ev ve büfeyi ellerinden almaya çalışır. Kafadarlar bu kez mahallenin zeki öğrencisi Cafer’den fikir alarak kazançlarını yükseltir. Bunun üzerine tefeci dükkanlarını yakarak işlerini bozar. Borcu ödemenin yollarını arayan arkadaşlar, aynı zamanda bir mafya savaşının içerisine düşerler. Oluşan tablo, işlerin daha da arap saçına dönmesine yol açacaktır.

          Filmin yönetmenliği ve senaristliğini Ali Ayyıldız üstlenmiş. Oyunculuklarda ise Beyti Engin, Osman Sonant, Özge Sezince, Kadir Çöpdemir, Pascal Nouma, Başak Özbay Canpolat isimlerini görüyoruz. Keyifli bir film izlemek isteyenlerin dikkate alabilecekleri bir film olduğunu söyleyebiliriz son söz olarak.

CEVAP VER