Tuğçe Tayfur – Babamın Şarkıları

          Ferdi Tayfur ve yapmış olduğu müzik, uzun yıllar boyunca tartışılmıştır ülkemizde. Arabesk müziğin sosyolojik açıdan yapılan eleştirileri genelde olumsuz bir istikamete eğrilse de, toplumsal açıdan büyük bir karşılık bulduğu yadsınamaz. Bu müzik türünde eser veren şarkıcılar konser, film gibi etkinliklerde büyük kitlelerle buluşmuş ve adlarından söz ettirmişlerdir. Bugün gelmiş oldukları yaş itibariyle sakin bir hayat süren arabesk müziğin ilk temsilcileri, belli bir kitleye hitap etmeyi sürdürüyorlar. Ferdi Tayfur’un kızı olan Tuğçe Tayfur ise son günlerin en yeni albümleri arasına “ Babamın Şarkıları ” ismini verdiği albümle giriş yaptı.

          Babası Ferdi Tayfur’un geçmiş yıllarda söylediği şarkılardan bir seçki hazırlayan Tuğçe Tayfur, bir anlamda nostalji yaşatıyor albümle birlikte. “Huzurum Kalmadı”, “Emmoğlu”, “Ben de Özledim”, “Allahım Sen Bilirsin”, “İçim Yanar” gibi geçmişte hit olmuş şarkılar yer alıyor albümde.

          Ferdi Tayfur hayranları, şarkıcının kendi kızının yorumladığı eserlerle bu kez farklı bir deneyim yaşayacak. Bu müzik türü hayranları için edinilmesi gereken bir albüm olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER