Quick Charge 4

          Uluslararası yarı iletken ve telekomünikasyon ekipmanları tasarlayan ve üreten Amerikan firması Qualcomm , en yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4 ‘ü geliştirdiğini duyurdu. Quick Charge 4’ ün 2017’ nin ilk yarısında üretimi başlayacak olan Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi ile birlikte sunulması bekleniyor.

          Geliştirdiği her yeni versiyon ile bir önceki versiyona oranla daha kısa şarj süresi ve daha fazla verimlilik sunan Qualcomm, Quick Charge 4 ile günden güne artan telefon kullanımından dolayı tükenen bataryalara çare olmayı hedefliyor. Quick Charge 3’ e göre yüzde 20 oranında daha hızlı şarj ve yüzde 30 oranında daha yüksek verimlilik sunan yeni versiyon, kullanıcıya yalnızca 5 dakikalık şarj süresi ile 5 saat ve üzerinde kullanım vaat ediyor. Ayrıca yapılan açıklamada, 15 dakikalık bir şarj süresi sonucunda yüzde 50 doluluğa sahip bir batarya elde edildiği belirtilmiş. Quick Charge 4, USB Type-C ve USB-PD desteği ile kablo ve adaptör çeşitliliği sunuyor. Ayrıca ek koruma katmanı ile pilin aşırı derecede şarj olmasını önlüyor ve akım değerlerini daha stabil tutuyor.

quick charge 4-en yenileri

          Quick Charge ekosistemi, 100’ den fazla mobil cihaz, bunları destekleyen 300’ ü aşkın aksesuar ile git gide büyümekte. Günümüzde 600 milyon mobil cihaz ve aksesuarın desteklediği Quick Charge teknolojisine olan ilgi ve artan talepler, müşterilerin hızlı şarj çözümlerine daha uygun fiyatlarla ulaşmasını sağlıyor.

CEVAP VER