Orhan Aykut – Sual

          Müzik dünyasında olup da çok yönlü bir şekilde çalışan ve buna göre ürün veren şarkıcılar gün geçtikçe daha büyük önem kazanıyor. Sanatın daha yaygın bir alan bulabilmesi ve kültürler arası geçişin daha kolay olmasının bu durumu hızlandırdığını söyleyebiliriz. Yıllardır farklı konser ve etkinliklerle adından söz ettiren Orhan Aykut, “ Sual ” isimli çalışmasıyla en yeniler arasında. Türk Sanat Müziği ve Türk Pop Müziği tınıları taşıyan albüm, farklı dinleyicilere aynı anda hitap etmesiyle çok yönlü bir hüviyet kazanıyor. Albümün, aynı zamanda bir keman sanatçısı da olan yorumcu için ilk albüm deneyimi olduğunu da belirtelim.

          Albümde toplam 9 şarkıya yer verilmiş ve Orhan Aykut bunlardan dördünün müziğine imza atmış. Şarkılarda ayrıca Hakan Demirtaş, Yavuz Bülent Bakiler, Nurullah Genç ve Muhsin Kuloğlu gibi isimlerin de payı var. Albümün aranjörlüğünü üstlenen isim ise Eser Taşkıran.

          Albüm için yapılan ilk klip çalışması, şarkıcının Nurullah Genç ile birlikte meydana getirdiği “ İstanbul Olsaydın ” oldu.

          “ Atölyem Production ” etiketiyle müzik piyasasına sunulan albüm, farklı tarz ve yorum arayışında olan dinleyicilerin ilgisini çekebilir.

CEVAP VER