National Geographic Kids – İnanılmaz İnsan Vücudu

          İnsan vücudu muazzam şekilde işleyen üstün bir mekanizmaya sahip. Vücutta aralıksız çalışan organlarımız sağlıklı bir şekilde yaşamamızı sağlıyorlar. Fakat ilginç olan şu ki, pek azımız bu organların nasıl çalıştıklarına dair bilgi sahibiyiz. Hatta biraz daha ileri götürecek olursak, hiç de azımsanmayacak bir çoğunluğun, vücudundaki organların birçoğunu bilmediği sonucuna kolayca ulaşabiliriz. Son dönemin en yeni kitaplarından olan “ İnanılmaz İnsan Vücudu ”, eğlenceli bir şekilde anlatıyor bize vücudumuzun çalışma şeklini. National Geographic Kids imza ve etiketli bu eser, çocuklar kadar büyüklere de yardımcı olabilecek bir nitelikle donatılmış.

          Kitapta, geniş bir hayal gücüne sahip olan çocukların son derece akıllıca sorularına verilen cevaplar yer alıyor. Çocuklar, karşılarına çıkarılan resim, diyagram, çizim ve cevaplarla gerçek bilgilere ulaşma imkanı buluyorlar. Böylece insan vücudunun canlılar dünyasındaki yerinin ne kadar farklı olduğu ile yüzleşiyorlar.

          Kendine özgü tarzıyla, aynı konuyu işleyen tüm eserlerden farklı bir kulvar açıyor kitap. Bu sayede okuyucuyu farklı bir deneyimle yüzleştirirken, eğlenerek öğretme yöntemini başarıyla uygulamış oluyor.

          Patricia Daniels,  Christina Wildson ve Jen Agresta isimli yazarlarca oluşturulan kitabı dilimize Müşfik B. Konuk çevirmiş. Kitabın bizlere ulaşmasını sağlayan yayınevi ise Beta Kids. Ebeveynlerin çocuklarına verebileceği en eğitici kitaplar arasına rahatlıkla konulabileceğini söyleyebiliriz bu eserin.

CEVAP VER