Cehennem

          “ Tom Hanks ” denildiğinde aklımıza iyi oyunculuk ve güzel bir film gelir hemen. Uzun yıllardır hayranlıkla izlediğimiz aktör tüm filmleriyle dünya çapında bir şöhrete sahip oldu. Şu an vizyonda olan son filmi “ Cehennem ” ile bir kez daha takdiri hak ediyor oyuncu. En yeniler arasında onu da görmek daima heyecan verici.

          Robert Langdon, günün birinde Venedik’te bir otelin odasında uyanır. Ancak bir sorun vardır ki, o da neden orada olduğu ve buraya geliş şekli hakkında hiçbir fikri olmamasıdır. Olayın içyüzünü öğrenebilmek adına Sienna Brooks isimli bir doktorun yardımına başvurur. İkili, bu soruların cavabını ararken kendilerini Avrupa yollarında bulur. Burada iş öyle bir raddeye gelir ki, Dante’nin “ İlahi Komedya ” eseriyle ilişkilendirilmeye başlanır durum. Elde ettikleri bütün bilgileri birleştirdiklerinde, bir iş adamının bütün dünyaya veba virüsü yaymaya hazırlandığı sonucuna ulaşırlar. Artık ulaşmaları gereken en önemli gerçeğin Landgon’un başına ne geldiğinin öğrenilmesi olduğuna emin olmuşlardır…

          ABD yapımı film, Dan Brown’un romanının sinema uyarlaması. Filmin yönetmenlik koltuğunda Ron Howard otururken, senaryoyu David Koepp üstlenmiş. Filmde Tom Hanks’in yanısıra Felicity Jones ve Ben Foster gibi isimleri görüyoruz.

          Romanın takipçilerinin büyük ilgi gösterdiği uyarlama, Tom Hanks isminin verdiği güvenceyle birlikte daha sağlam bir yer ediniyor. Sinema izleyicilerinin kaçırmaması gereken bir film olduğunu söyleyebiliriz nihayetinde.

CEVAP VER