Asena Akan – Golden Heart

          Asena Akan, popüler müzik dünyasında pek bilinmese de, müzik hakkındaki bilgi ve donanımı ile fark yaratan bir sanatçı. “ İstanbul’un İzleri ” adlı ilk albümüyle olumlu eleştiriler alan şarkıcının “ Golden Heart ” albümü ise en yeniler arasına girmiş durumda.

          Söz yazarı, besteci ve vokal olarak müzik dünyasındaki etkinliğini sürdüren Asena Akan, müziğe henüz 5 yaşında başlamış. Klasik keman ile başlayan müzik yolculuğuna caz müzik sularında yüzerek devam ediyor. Aynı zamanda flamenko, rock, bossanova ve soul gibi müzik türleriyle de ilgilenen sanatçı, müzik atölyeleri ile de farkını paylaşıyor.

          Bu albüm özelinde çocukluk, İstanbul ve kendine dair birçok duyguyu süzerek dinleyiciye ulaşmayı hedefliyor Asena Akan. Albümde yer alan müzisyenlerin enstrümanları dışında yürekleriyle de dinleyiciye dokunmalarını istiyor. Melodilerin daha görünür kılındığı albümde farklı türlerin bağını çıkarıyor ortaya. Kendine has üslubunu albüm genelinde kullanırken, ifade edebilmenin en güzel yöntemlerinden olan müziğe şiirsel bir soluk getiriyor.

          Z Yapım ile Kalan Müzik etiketi taşıyan albüm, İngilizce’nin kullanıldığı şarkılar içeriyor. Sanatçıyı tanıyanların yeniden keyif alacağı, yeni tanıyacakların ise hoşnut kalacağı bir çalışma.

CEVAP VER