Kayıp Yaz – Altan Öymen

          Altan Öymen, ülkemizin yayın ve siyasal gündeminde tanınan isimlerden biri. Gazetecilik, siyaset ve yazarlık gibi konularda hep adı anılan isimlerden oldu. Genel yayın yönetmenliği yaparak basın dünyamızda söz sahibi olmuş, kitaplarıyla ve siyasetteki rolüyle de bunu kanıtlamıştır. Kültürel anlamda da yetkin biri olduğu yakın kaynaklardan edinilen bilgiler arasındadır. En yeni kitabı “ Kayıp Yaz ” ile bu kez eleştirel bir esere imza atmış Altan Öymen.

          Daha önceki kitaplarında anılarına yer veren yazar, bu kitapla buna bir ara vermiş oluyor. Çok yakın bir tarihin, 2015 yazının neden ve sonuçlarına yazarın gözünden bakma imkanı buluyoruz eser sayesinde. 7 Haziran 2015 seçimleri ile birlikte değişen siyasi tablonun demokratikleşme fırsatı getirdiğini ancak bunun kaçırıldığını anlatıyor yazar özetle. Kendi bakış açısıyla yeniden söz konusu seçim öncesindeki şartlara geri dönmüş olduğumuzu vurguluyor.

          Kayıp Yaz, Doğan Yayınları tarafından yayınlanarak raflardaki yerini aldı. Altan Öymen’in yetkin kaleminden yakın tarihe bakmak isteyenler için bir kılavuz niteliği taşıyor kitap. Hedeflediği kitleye ulaşacağını öngörmek de mümkün.

CEVAP VER