Bir Şey Değilim

          Komedi, en çok ilgi gören film türlerinden biri. Ülkemiz için de bunun son derece geçerli olduğunu söyleyebiliriz. En çok gişe yapan ve üzerinde konuşulan filmler de genellikle bu türün örnekleri oluyor. Vizyondaki en yeni komedi filmlerinden biri olan “ Bir Şey Değilim ” de yine ilgi gören, karşılık bulan filmlerden.

          Filmin ana karakteri “ Mahmut ” isimli bir tiyatro oyuncusu. Pek de iyi olmayan bir sinema filmi için gelen kötü karakter rolünü kabul etmek zorunda kalır Mahmut. Çekimler başladığında iyi oyunculuğu ile dikkat çeker ve bu yüzden başrol oyuncusunun kıskançlıklarına maruz kalır. Öyle ki, filmden çıkarılması için baskı yapılmaktadır. Geçim derdi nedeniyle bu baskılara kayıtsız kalır ancak bu sinmişliği nedeniyle bu kez de sevgilisi tarafından terk edilir. Sevgilisini takip ederken saldırıya uğradığını görür ve hemen yardımına koşar. Ertesi gün bir seri katili öldürdüğü haberleriyle bir anda şöhret olur. Rol aldığı filmdeki rolünün değişmesine kadar varan bu güzel gidişat, gerçeğin ortaya çıkmasıyla yeniden karmaşık bir hal alacaktır…

          Filmin senaryo ve yönetmenliğini Muharrem Özabat üstlenmiş. Oyuncu kadrosunda ise Özüm Arkan, Evren Karakayacı, Münir Can Cindoruk gibi isimler göze çarpıyor öncelikle. Ayrıca Füsun Demirel, Bülent Çolak ve Levent Ülgen gibi isimleri de görüyoruz aynı kadro içerisinde.

          Komedi filmlerini sinema perdesinde izlemeyi tercih edenlerin tercih edebileceği bir film olarak nitelendirebiliriz son olarak.

CEVAP VER