Alicia Keys – Here

          Alicia Keys için “ ödül avcısı ” deyimini kullanmak çok da yanlış olmayacaktır. Zira 15 adet Grammy ödülü almayı başarmış bir isimden bahsediyoruz. Şarkıcılığının yanında söz yazarlığı da yapan sanatçı, oyunculuk ve prodüktörlük yapacak kadar da üstün niteliklere sahip. En yeni albümü “ Here ” ile kendi bakış açısını, dünyayı ve geçmişi anlatıyor sanatçı şimdi de. Yeteneklerinin sınırlarında hoş bir yolculuğa çıkarıyor hepimizi.

          Albümde New York’tan öyküler, bugünkü hayata dair kültürel izlenimlere rastlıyoruz. Kendinde birikenleri cesur bir şekilde dinleyicisine aktarıyor sanatçı. Adeta bir feryat gibi içimize işliyor düşünce ve hislerini.

          Toplam 18 şarkıdan oluşuyor albüm. “ The Beginning ” ile başlıyor ve en son “ In Common ” ile son vuruşu yapıyor.  A$AP Rocky ile düet yaptığı “ Blended Family ” isimli şarkı da albümde öne çıkan parçalar arasında. Bu şarkı özelinde ailesi ve geçmişiyle yüzleşmesinin bir tezahürünü yansıtıyor Alicia Keys.

          Sanatçının 6. Albümü olan albüm, Sony Music etiketi taşıyor. Albümde Swizz Beatz, Mark Batson ve Harold Lilly gibi isimlerle çalışan sanatçı, bir kez daha farklı bir çalışmaya imza atmış. Ortaya çıkan eserin sanatçının hayranları için gayet güzel göründüğü söylenebilir.

CEVAP VER