Kaptan Fantastik

          Şehir hayatının yoruculuğu bir noktadan sonra kaçıp gitme isteği uyandırabiliyor çoğumuzda. Başını alıp gitmek ve doğa ile baş başa bir hayat kurmak cazip bir seçenek olarak hayallerimizin arasına giriyor. Fakat alışkanlık ve korkulardan oluşturduğumuz zaman hemen hepimizi vazgeçiriyor bu fikirden. Bu düşünceleri güzel bir hayal olarak bir köşede bulunduruyor ve yine o sıkıldığımız hayata dönüyoruz ister istemez… Vizyonda gösterimde olan en yeni filmlerden “ Kaptan Fantastik ”, sözünü ettiğimiz ütopik hayali gerçekleştirmeyi başaran bir adam ile çocuklarını anlatıyor.

          Altı çocuğunu Kuzeybatı Pasifik Ormanlarında idealleri doğrultusunda yetiştiren Ben Cash, çocuklarının annelerinin ölüm haberiyle kendini bir ikilemde bulur. Zira çocuklar annelerinin şehirdeki cenazesine katılmak istemektedir. Alışıldık düzenin dışındaki hayattan medeniyete doğru yapılacak yolculuk, kahramanımızı son derece endişelendirmektedir.

          Bu fantastik hikayenin hem senaryo, hem de yönetmenliğini Matt Ross üstleniyor. Oyunculuklarda Viggo Mortensen ile Frank Langella öne çıkıyor. George Mackay, Samantha Isler, Annalise Basso, Nicholas Hamilton, Shree Crooks, Charlie Shotwell ise çocuk oyuncular.

         ABD yapımı film, modern dünyada sıkışıp kalan izleyicilerin özellikle dikkatini çekecek bir niteliğe sahip.

CEVAP VER