Instagram’da Yeni Özellik

          Instagram uygulaması her geçen gün yaptığı yenilikler ile kullanıcıların uygulama üzerinde daha çok zaman geçirip, çok daha fazla paylaşım yapmasını hedefliyor. Instagram’ın yaptığı son güncelleme ile (22.11.16) normal tasarımsal değişiklikler hariç, Direkt Mesajlaşma’ya da hikayenizi gönderebilmenizi, bunun yanı sıra mesaj grupları ile yine Snapchat özelliğine çok benzer bir şekilde paylaşım yapabilmenize imkan sağlıyor.

          Instagram’ın Snapchat’ten özenerek getirdiği Hikayem (Stories) kısmı gibi, kişisel olarak Hikaye Gönderimi yapılabilmesi, Facebook ve Instagram yönetimlerinin Snapchat’i rahat bırakmadığını söyleyebiliriz.

          Instagram’ın yeni özelliklerini bir bir Snapchat’ten çekmesi kullanıcıların isteğinden ziyade bizde niye olmasın mantığı ile yapılmış görünüyor. Yayınlanacak kullanım oranları ile ileride bu güncellemenin kullanıcıları ne kadar memnun edeceğini görecek olsak da, farklı bir yenilik yerine başka bir uygulamanın herhangi bir özelliğini kendi uygulamasında barındırmak çok ileri görüşlü bir hamle gibi görünmüyor.

CEVAP VER