Google Earth VR – Sanal Gerçeklik

          Google Earth VR, günümüzde teknolojiden yararlanma adına bir adım daha atıldığının en büyük göstergelerinden biri.

          Google, yaptığı yeniliklerle hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Geniş haritalar ağını kullanarak tasarladığı Google Earth, yeni bir çalışmayla sanal dünyaya etkileyici bir bakış açısı getiriyor.

          Google Earth‘ü daha nitelikli kılmayı hedefleyen Google, HTC Vive için Google Earth VR‘ı gösterime çıkarttı.

          3 boyutlu hayatı, geometrik özellikler çerçevesinde, haritalar üzerinde işleyen program, size istediğinizde bir dağın üzerine çıkıp etrafınıza bakabileceğiniz ya da denizin üzerinden kıyıyı izleyebileceğiniz deneyimler yaşatmayı hedefliyor. Uydu fotoğrafları ya da şehirler içerisindeki çok yönlü çekimlere sahip olan Google‘ın bunları yapmasına aslında pek de şaşırılmamalı.

google earth vr-sanal gerceklik-gozlugu-en yenileri

          Şimdilik HTC Vive‘ın kontrolcüleri eşliğinde çalışan bu sistemde, bir köşede dünya haritası dururken, diğer bir köşede de gitmek istediğiniz noktayı işaret edeceğiniz bir kontrolcü bulunuyor.

          Tabii ki tüm bunların yanında Google, dünya çok büyük olduğu için her noktanın Google Earth VR ile görünemeyeceğini belirtti. Ancak teknolojinin hızını hepimiz biliyoruz ki gün geçtikçe bu kapsam artacak.

          Şimdilik sadece turistik yerlerin ya da özel hazırlanmış turların gezilebileceği programda, kendi sokağınızı ve evinizi görebilmek henüz mümkün gözükmüyor. Şimdilik Manhattan gökdelenleri, Amazon Nehri, Alp Dağları ve Büyük Kanyon, üzerinde keşif yapabileceğiniz yerlerden bazıları.

          Google Earth VR‘ı şimdilik sadece HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanabiliyorsunuz. Yazılımı Steam üzerinden ücretsiz indirmeniz mümkün. Bu yazılım, yakın zamanda diğer sanal gerçeklik gözlükleri için de uygun hale getirilecek.

CEVAP VER