Ford Edge 2017

          Ford Edge, SUV modellerinin arasına güçlü giriş yapan bir otomobil. “Cesur ve Güzel” adlı dizide izleyenlerin dikkatini çeken araç son zamanlarda çok konuşulmakta.

          Sport Utility Vehicle (SUV) dediğimiz kategori üzerindeki yarış devam ediyor. Ford da yeni Edge modeli ile bu yarışa yeni bir soluk getirdi.

          Konfor seviyesinin üst düzeylerde tutulduğu Ford Edge, gelişmiş sürücü asistanı özellikleri ve birinci sınıf sürüş dinamiklerine sahip bir otomobil. Ford, bu lüks otomobiline güvenerek Avrupa’daki satışlarının yükseleceğini iddia ediyor.

ford edge 2017-en yenileri

          Ford Edge‘te yer alan önemli özelliklerden biri Active Noise Control; Aktif Gürültü Kontrolü. Yeni nesil kulaklıklarda yer alan gürültü engelleyici sisteme benzeyen bu geliştirmeyle, otomobilin içerisinde istenmeyen seslerden bir nebze olsun kurtulmak mümkün.

          Başka bir özellik Pre-Collision Assist. Çarpışma Önleyici Sistem ile bu araç, yayaları ve diğer araçları, kullandığı sensörlerle fark edip, tehlike oluşturacak hız ve mesafenin değerlendirilmesi sayesinde otomatik fren yapabilmekte.

          Bir diğer özellik ise adaptif direksiyon. Günümüzde elektronik direksiyonların aldığı yolu görmek mümkün. Artık gerektiğinde direksiyonu çok hassas hale getirip rahatça park edebiliyor ya da hızımız arttıkça daha güvenli bir yol tutuşuna sahip olabiliyoruz. Ford da bu yeni modelinde direksiyon hassasiyet optimizasyonunu daha iyi bir hale getirmiş.

ford edge 2017-en yenileri

          Ford Edge 1 mat, 9 metalik ve 3 özel metalik olmak üzere 13 renk seçeneğine sahip.

          Otomobilin 2 farklı motor seçeneği bulunmakta; ilki 2.0 litre TDCi (dizel) 180 PS ve 0-100km/h hızlanması 9.9s. Diğer motor ise yine 2.0 litre dizel ancak Bi-turbo versiyon ve 210 PS güç üretiyor. Yakıt konusunda iki motor da birbirine çok yakın değerlere sahip; ortalama 5.8 litre / 100km. Bunun yanında karbondioksit emisyonu ise 149g/km.

          Araç Türkiye’de satışa sunulmuş durumda. Ancak resmi siteden fiyat bilgisi alınamıyor. Fiyatları öğrenmek ve otomobil satın almak için FordStore‘lar ile iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER