Eski Bando – İstanbul Beyrut Paris

          Eski Bando, pek fazla ön planda görünmese de Türk müzik piyasasında kalıcı olmaya aday gruplardan biri. Güney Marlen ve Eda Baba ortak çalışmasının ilk albümü “ Renkli Şeyler ”, hatırı sayılır bir ilgi gördü. Grup birçok farklı şehirde düzenlediği konserlerle gördüğü bu ilgiyi artırmayı başardı. Bu yıl itibariyle çıkardıkları en yeni albüm ise “ İstanbul Beyrut Paris ” ve şimdiden yankı uyandırmayı başaran bir çalışma.

eski bando-istanbul beyrut paris-en yenileri 2

          Albümdeki tüm şarkı sözü ve müzikler Güney Marlen’e ait. Aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü üstlenen isim olmuş Marlen. Gitar, bas gitar, perdesiz gitar, davul, tulum ve elektro bağlama gibi birçok enstrüman kullanılmış. Şarkı sözlerinde hayatın farklı aşamalarına göndermeler yapan bir tema belirleyen grup, kardeşlik ve bir arada yaşamaya vurgu yapıyor.

          Albüme ismini veren İstanbul Beyrut Paris şarkısıyla açılışı yapılan albüm, “ Ay Ben Ölüyorum ” isimli şarkıyla son buluyor. Toplamda ise 11 şarkıdan oluşuyor albüm. Yapımcılığını Nilüfer Saltık’ın yaptığı albüm, Kalan Müzik ile Z Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Alternatif müzik türlerinden hoşlananlar için güzel bir seçenek olduğu rahatlıkla söylenebilir.

CEVAP VER