Kolera – Kolokolik

          Türkçe Rap Müzik, özellikle genç nesil tarafından ilgiyle takip ediliyor ülkemizde. Özellikle son 10 yıl içerisinde bu müzik türünün önemli bir ivme yakaladığını ve her geçen gün bunu yükselttiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ceza ve Sagopa Kajmer isimleri albüm ve sahne performansları ile bu konuda epey bir pay sahibi oldular. Kadın kategorisinde ise Kolera ön plana çıkarak önemli bir hayran kitlesi oluşturdu. 90’lı yılların sonunda giriş yaptığı müzik piyasasında üretkenliğiyle de ön plana çıktı şarkıcı. Geçtiğimiz günlerde çıkardığı en yeni albümü “ Kolokolik ” ile yeniden dönüş yapan şarkıcı, gördüğü ilgiyi yeniden tazelemiş oldu.

          Albüm 15 şarkıdan oluşuyor ve albüme ismini veren Kolokolik şarkısı ile açılış yapıyor. “ Geldim, Gördüm, Yendi ”, “ Pespaye ”, “ Bu Dünya Bu Duygusala Fazla ” ve “Tavus Kuşu” isimler de albümde ön plana çıkıyor. Prodüktör olarak Sagopa Kajmer’i gördüğümüz albümün ilk klibi ise şu an ekranlara gelen “ Pespaye ” isimli şarkıya çekildi.

          Enerjik ve ritmik öğelerle bezeli olan albümün, şarkıcının hayranlarını fazlasıyla memnun edeceği açık görünüyor diyebiliriz.

CEVAP VER