Doktor Strange

          Sinema dünyasında fantastik ve aksiyon filmi örnekleri her geçen yıl artıyor. Geleceğe ve hatta bazen geçmişe farklı bir hayal dünyasından bakma deneyimi gün geçtikçe daha çok izleyicinin merakını çekiyor. Bu türün vizyondaki en yeni filmlerinden biri ise “ Doktor Strange ” olarak göze çarpıyor.

          Filmin ana karakteri, adından da anlaşılacağı üzere Doktor Stephen Vincent Strange. Bir cerrah olan Strange, günün birinde trafik kazası geçiriyor ve ellerindeki sinirler onu mesleğinden alıkoyacak ölçüde zedeleniyor. Ardından, Tibet’te yaşayan ve Ancient One ismindeki bir büyücüden haberdar oluyor. Vücuttaki bütün yaraları iyileştirebilme yetisine sahip olan bu büyücü, bir anda umut ışığı oluyor kahramanımız için. Ancak bu umutla Tibet’e doğru yola koyulan Strange, karşısında büyük güçlerin olduğunu fark ediyor zamanla.

          Filmin oyuncu kadrosunda ilk olarak Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor ve Tilda Swinton’u görüyoruz. Birçok farklı film ve son olarak “ Hannibal ” dizisinden de tanıdığımız Mads Mikkelsen de filme renk katan oyuncular arasında. Yönetmen olarak karşılaştığımız isim ise Scott Derrickson.

          ABD yapımı film, türün meraklıları için keyifle geçecek bir seyir vaat ediyor kısaca ifade edecek olursak.

CEVAP VER