H&M – Balıkçı Yaka Triko Kazak

          Kışın soğuk günlerini göstermesiyle dolaplarımızda kışlık ürünler yerini almaya başladı. Hemen hemen her kadının dolabında olan triko kazaklar, bu yıl da soğuk ayların şık kurtarıcı parçaları olacak gibi gözüküyor. Modanın tarz parçalarını her zaman yakalayan H&M markası da bu sezon, en yeni ürünlerinde bu vazgeçilmez parçalara “balıkçı yaka triko kazak” ile yer vermiş.

          Çok eskiden beri hayatımızda olan balıkçı yaka, 90’lı yıllardan sonraki en büyük popülerliğini yaşıyor. Boğazlı yaka olarak da anılan bu ürünler ilk olarak denizciler ve sporcular tarafından tercih edilmiş. Söylentiye göre, bir dönem de kravat karşıtı sanatçılar ve filozoflar arasında bir isyan simgesi olarak kullanılmış. Şimdilerde ise, boyun bölgesini uzun göstermeleri,  sıcak tutmaları ve kolay kombinlenmeleriyle, bu modeller kış aylarında tercih sebebi oluyor.

          H&M markası ülkemizde hızla mağaza sayısını arttıran ve kadınlara modayı, hızlı ve uygun fiyatlı satan bir mağaza statüsünde. Marka bu sezon balıkçı yaka triko kazak modellerinde farklı renkte ürünlerle bize pek çok seçenek sunuyor. Bej kırçıllı, koyu mavi kırçıllı, açık gri kırçıllı ve düz açık gri renklerdeki, boğaz kısmı salaş, dökümlü duran triko kazaklar farklı şıklıklarıyla, birbiriyle yarışıyor. Ürün yumuşak yünden tasarlanmış ve arkası önüne göre daha uzun bırakılmış. Etek ucu ve kollardaki lastik örgü tekniğiyle de daralan hoş bir görünümde.

          Bu sezon bu ürünleri etek, kot gibi pek çok tasarımla herkesin üzerinde görüp, birkaç tane de dolaplarımıza da yeni ürün edineceğiz gibi gözüküyor.

CEVAP VER