Çıplak – Erdem Yener

          Erdem Yener, hem oyuncu, hem de müzisyen kimliği ile tanınan isimlerden biri. Müzik piyasasına “Kirli” ismini verdiği albümle giriş yapmış ve olumlu tepkilerle karşılanmıştı. Aradan uzun denilebilecek bir süre sonra yeniden bir albüm çalışmasıyla karşımıza çıkıyor. Şarkıcının en yeni albümler arasına giren çalışmanın ismi ise “Çıplak”.

          Albümdeki şarkıların tek kelimelik isimlerden oluşması dikkat çekici. “Gece” isimli şarkıyla başlayan albüm, “Kaybeden” isimli parçayla kapanış yapıyor. 9 şarkıdan oluşan albümün diğer şarkıları ise sırasıyla “Dünya”, “Ahh”, “Olsun”, “Yangın”, “Aynı”, “Uyurken” ve “Hüsran”.

          Albümle birlikte kendini açık bir şekilde ifade etmeyi seçen şarkıcı, prodüktör olarak Ozan Tügen ile çalışmış. Albümün çıkış şarkısı Gece’nin söz ve müziğini Gürkan Kömürcü yapmış. Albüm için çekilen ilk video klip de bu şarkı ile oluşuyor. Geriye kalan tüm şarkıların söz ve müzikleri ise şarkıcının kendisine ait.

          Bir alternatif rock örneği olan albüm, türün dinleyici ve takipçileri için yeni bir seçenek olabilir. Farklı tür müzikleri keşfetmeyi sevenler için de yeni bir deneyim olabilir.

CEVAP VER