Kader Senfonisi

          Seyhan Livaneli, hepimizin yakından tanıdığı sanatçı Zülfü Livaneli’nin kız kardeşi. Geçmiş yıllarda Kültür Bakanlığı bünyesinde de çalışmış bir isim ayrıca. Ağabeyinin izinden giderek o da yazın hayatına atıldı ve kitap çalışmalarıyla gündeme geldi. Farklı kitaplara imza atan yazarın en yeni romanı ise “Kader Senfonisi”. Yazarın daha önce yayınlanan “Nar” isimli romanının ikilemesi aynı zamanda bu roman.

          Roman, doğu illerinden birinde doğan bir kız çocuğunun hikayesini konu ediyor. Kendine dikte edilen hayatı reddederek ölüm pahasına da olsa kaçmayı tercih ediyor küçük kız. Yaşadığı koşullar içerisinden kurtulabilmek için tek çözümün bu olduğunu görüyor zira. Ardından, aynı zamanda heykeltıraş olan bir profesörle tanışıyor. Profesör, bir zamanlar yine bir kaçış hikayesi yaşayan Ermeni asıllı annesine ettiği yardımı hatırlayarak çare arıyor küçük kıza.

          Kitabın yayın ve dağıtımını Bilgi Yayınevi üstlenmiş. Günümüzün öykü ve romancıları arasında farklı bir isim arayanlara önerilebilecek bir kitap. Tercih edenler için bütün kitapçıların raflarında yerini almış durumda.

CEVAP VER