Aşkın Nur Yengi – Aşktan Olsa Gerek

          90’lı yıllar, Türk Pop Müziği’nin patlama yaptığı, birçok şarkıcının peş peşe çıkan albümlerle müzik piyasasına girdiği yıllardı. Sezen Aksu, kendi ekolü içerisinde çalıştığı sanatçılara yaptığı albümlerle tahtını paylaşmayı seçmiş ve döneme damgasını vurmuştu. Kendi yazdığı şarkılar başka şarkıcıların sesleriyle dinleyicilere ulaştı, bugün neredeyse birer klasik halini aldı. O isimlerden biri Aşkın Nur Yengi’ydi; çok genç yaşına rağmen sesi ve güzelliğiyle dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Sanatçı, uzun bir ara verdiği müzik piyasasına yeni albümü ile dönüyor şimdi. “ Aşktan Olsa Gerek ”, kendisini özleyenler için anlamlı bir albüm olarak yerini almak üzere.

          Albümde, sırasıyla “ Altın Kaplama ”, “ Çağırma Lütfen ”, “ Hafta Sonu ”, “ Elin Oğlu ” ve “ Bi’ Sebepten ” isimlerinden oluşan 5 şarkı seslendirmiş sanatçı. Soner Sarıkabadayı, Gökhan Tepe, Ayla Çelik, Şebnem Sungur ve Erhan Bayrak gibi isimler albümün değişik kademelerinde şarkıcıyla birlikte çalışmış.

          Sony Music etiketiyle hazırlanan albüm, 24 Kasım 2016 itibariyle raflarda yerini alacak. Verdiği 5 yıllık aradan sonra şarkıcının hayranlarına güzel bir hediyesi olacak albüm.

CEVAP VER