A Monster Calls (Canavarın Çağrısı)

          A Monster Calls, dilimize çevrildiği ismiyle “Canavarın Çağrısı”, vizyondaki en yeni filmlerden biri. Film, aynı zamanda roman uyarlaması örneklerinden biri olarak öne çıkıyor. Filme konu olan romanın yazarı ise Patrick Ness.

          Henüz 12 yaşındaki bir çocuk olan Conor’u merkezine alan bir senaryoya sahip film. Bir yandan hasta annesine yardımcı olurken, bir yandan da huysuz karakterli büyükannesiyle meşgul olmaktadır Conor. Zira babası ABD’ye gitmiş ve ondan çok uzaklardadır. Okul hayatında ise kötü bir eğitim ve acımasız arkadaşlar arasında yaşamaktadır. Gecenin birinde, penceresinde dev bir porsuk ağacı ile karşılaşır ve bu ağaç onu düzenli olarak görmeyi sürdürür. Ağaç ona öyküler anlatmakta ve bunları zihninde canlandırmasını istemektedir. Vahşi bir karaktere sahip olan bu ağaç, Conor’u birçok kavramı sorgulamak zorunda kaldığı fantastik bir yolculuğa çıkaracaktır…

          Yönetmenliğini Juan Antonio Bayona’nın üstlendiği film, ABD ve İspanya’da çekilmiş. Filmin oyunculuklarında Conor rolünü çocuk oyuncu Lewis MacDougall’in canlandırdığını görüyoruz. Felicity Jones, Liam Neeson, Sigourney Weaver ve Toby Kebbell ise diğer rollerle karşımıza çıkıyor.

          Filmin fantastik ve dram türünü seven izleyiciler için iyi bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz son olarak.

CEVAP VER