The Rake: Red Forest

         The Rake: Red Forest, aksiyon ve korkuyu bir arada seven oyun tutkunları için ilgi çekecek gibi görünüyor. Oyun, hikaye üzerinden senaryolaştırılmış bir konuya sahip.

         Senaryoya göre; Çernobil faciasından sonra, ” Kızıl Orman “ bölgesinde hala mutasyonlar yaşanmaktadır. Turistler tarafından olağan dışı varlıkları ziyarete gelinen Kızıl Orman bünyesinde bitki ve hayvan mutantları barındırmaktadır. Ancak bilim adamları bu mutantlar dışında daha önce görmedikleri bir canlının varlığını fark ederler. Canlıyı yakalayıp, incelemek için her türlü maddi karşılığı da vermeye hazırdırlar. Bu girişimlerin sonucunda bu canlının Rake olduğu kesinleşir. Hatta zaman içerisinde insanlar Rake‘i yakalamak ve böylece para kazanmak için bir çok yerden Kızıl Orman‘a gelmeye başlar. Bu ilgi sonucu bölgede silah satışı yapan bir yer bile faaliyete geçer. Ancak olaylar düşündükleri gibi gelişmeyecektir.

         Senaryonun asıl can alıcı kısmı ise bütün girişimlerin başarısızlıkla sonuçlanmasıdır. En son konuyu araştıran bilim adamı da bir römorkta ölü bulununca olayın rengi değişir. Rake ise en son 2 yıl önce görülmüştür. Artık birisinin Rake‘i alt etmesi gerekmektedir.

         Korku ve aksiyon dolu bir maceraya atılmak istiyorsanız Kızıl Orman’da Rake sizi bekliyor. Oyundaki tek ve en zor görev de Rake‘i öldürmek. The Rake: Red Forest, 15 Kasım’da yayınlandı. Yapımcılığını ve geliştiriciliğini Kiddy üstleniyor. Oyunu rahatlıkla Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

 

CEVAP VER