Lang Lang – New York Rhapsody

          New York, dünyanın en çok ilgi gören, en çok ziyaret edilmek istenen ülkelerinden biri. Filmler de dahil olmak üzere pek çok sanat eserine konu olan şehir, Çinli piyanist Lang Lang’ın “ New York Rhapsody ” eserine ilham oldu bu kez de. En yeni albümler içinde farklı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz albümün.

          Lang Lang, 1983 doğumlu genç bir müzisyen ve bir marka olarak kabul gören sanatçılardan. Hem müzik otoriteleri, hem de izleyiciler tarafından büyük övgüler alıyor yaptığı hemen her işte. Dünyanın çeşitli şehirlerinde verdiği konserlerde bilet bulabilenler kendini şanslı addediyor.

          Yaşamında önemli bir yeri olan New York’u bir nevi onore ettiği bir albüm bu Lang Lang için. Albüm ayrıca DVD ve Long Play olarak da dinleyicilerin beğenisine sunuluyor. Albüm Londra Senfoni Orkestrası, John Axelrod, Jason Isbell, Madeleine Peyroux ve Sean Jones’un da katılımıyla bir şölen niteliğinde. Bu isimlerin dışında farklı sürpriz isimlere de rastlamak mümkün albümü dinlerken.

          10 şarkıdan oluşan albüm, Sony Music etiketiyle müzikseverlere sunuldu. Klasik müziği modern pencerelerden keşfetmek isteyenlere keyifli bir dinleti vaat ediyor albüm. Lang Lang’ı daha önce dinleme fırsatı bulanlar, sanatçının yeni eserleriyle buluşmanın sevincini yaşayacak. İlk kez dinleyenler içinse yeni ve güzel bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER