Vatanım Sensin

          Son günlerin en yeni, en çok konuşulan ve heyecan yaratan dizilerinden biri “ Vatanım Sensin ” dizisi. Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşan dizi, fragmanı yayınlandığı günden itibaren büyük bir yankı uyandırdı. Mustafa Kemal isminin geçmesi, fragmanın sosyal medya üzerinde binlerce defa izlenmesini ve paylaşılmasını sağladı. Büyük bir beklenti oluşturarak yola başlayan dizi, televizyon izleyicisini ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor.

          1912 yılından giriş yapan dizi, 1919’a geçiş yaparak Cumhuriyet Dönemi’ne uzanıyor. Günümüz atmosferinde birçok atıf ve göndermeye de konu olan bu dönemin, diziyle birlikte yine bundan nasibini alacağı kesin. O döneme dair yeni proje açığının da giderilmesini sağlayacak dizi, büyük bir kitleye ilaç olacak tabiri caizse.

          Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çiftini yeniden setlere konuk eden dizi, vatan, millet, aile, aşk gibi birçok temayı da içerisinde barındırıyor. İzmir, Selanik gibi şehirler ile Yunanlara kadar farklı anekdotlara da yer vererek tarihte bir gezintiye çıkarıyor seyirciyi.

          Uzun bir ilk bölümün ardından olumlu ve olumsuz birçok eleştiriyi de göğüsleyen eser, yoluna devam ediyor. İlerleyen bölümlerle birlikte en başta oluşan büyük beklentinin ne kadarını karşılayabilecek, hepimizce merak konusu. Ana karakterlerden çocuk oyuncularına, dekorundan görüntülerine kadar didik didik edilen dizi, gündemdeki yerini koruyacak gibi görünüyor.

 

CEVAP VER