The Vivaldi Album – Thibault Cauvin

          Klasik müzik, sanat tarihinde özgün bir şekilde yerini alan, besteci ve eserleriyle dünyayı derinden etkileyen bir müzik türü. İnsan ruhuna işleyen özelliğiyle, tartışmasız külliyatıyla müthiş bir akım olarak günümüze ve geleceğe uzanıyor. Yeni yorumlarla birlikte bu türün tüm özelliklerini güncel halleriyle dinleme şansına da sahibiz günümüzde. Takip edilme açısından her ne kadar popüler müzik türlerinin gerisinde kalsa da, bu yeni yorumlar geniş kitlelerle buluşturuyor onu. Thibault Cauvin ’in “ The Vivaldi Album ”ü, en yeni örneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

          Albümden bahsetmeden önce Thibault Cauvin’e bir parantez açmakta fayda var. Fransa’da yetişen bir gitarist olan sanatçı, farklı bir müzisyen olarak dikkat çekiyor. Sektöre girdiği uzun yıllar boyunca aralarında Carnegie Hall in New York ve Queen Elizabeth Hall in London’un da bulunduğu konserlere imza atmıştır. Sanatçının konser verdiği ülke sayısının 120’yi bulduğunu da ayrıca belirtelim.

          The Vivaldi Album’de, adından da anlaşılacağı üzere Vivaldi eserlerine modern bir yorum getiriyor sanatçı. Dünyaca ünlü sanatçı Vivaldi’nin en iyi olarak nitelendirilen trio ile konçertoları yeniden hayat buluyor. Albümde sanatçıyla birlikte çalışan orkestra ise Orchestre de Chambre de Paris. Mandolin ve gitar gibi enstrümanların geniş yer bulduğu albüme şeflik yapan isim ise Julien Masmondet olmuş.

          Klasik müzik takipçileri kadar bu türe yeni ilgi duyanlar için de güzel bir dinleti sunuyor albüm.

CEVAP VER