Zara – İşlemeli Oversize Gömlek

       Oversize, jeanlerle hayatımıza girdikten sonra, kazaklar, pantolonlar ve şimdi de gömleklerle hayatımıza giriyor. Bu ürünler daha feminen ve modaya uygun hale getirilmek içinse farklı detaylarla renklendiriliyor; Zara‘ nın en yenilerinden biri olan işlemeli oversize gömlek modası gibi.

       Modanın hayatımıza kattığı yenilikler gün geçtikçe artıyor. Gelişen ve değişen yeni dünyada çoğu üründe artık kalıplar, ürünlerin cinsiyeti oldukça esnek bırakılıyor. Oversize kavramı da bu tanımlar arasında. Oversize, kişinin normal bedeninden daha büyük bedendeki ürünleri temsil ediyor. Eski tabirle üzerimizde dökümlü duran parçalar olarak bize sunuluyor. Bu parçalardan en çok karşımıza çıkan da gömlekler.

       Kumaş olarak esnek yapıda olmayan, onun yerine kişinin üzerinde bol ve salaş duran ve üzerinde nakış detayları olan gömlekler bu sezonun en yeni trend parçaları arasında. Modanın kalelerinden biri Zara markası da bu tarzı beyaz pamuklu bir gömlek üzerinde kullanmış. Omuz ve etek ucunda çapraz olarak kullandığı kelebek işlemeleriyle de imzasını atmış. Oldukça kullanışlı bir parça olarak tasarlanan bu gömleği, hafta sonu gezisinde kotla ya da bir iş gününde etekle kombinleyerek gününüzü güzelleştirecek bir parça olarak kullanabilirsiniz.

       Modanın trend olması dışında günlük hayatımızda kullandığımız parçalarda kendini göstermesi büyük avantaj ve bunu dikkate alan mağazalar da bu nedenle tercih sebebimiz haline geliyor.

CEVAP VER