WhatsApp – Görüntülü Konuşma

       WhatsApp, ilk çıktığında “amaan! yine bir chat programı” denilen, ancak günlük hayatımızın bir parçası haline gelen, vazgeçilemeyen uygulamalardan biri.

       Önceleri sadece telefon rehberindeki kişilerle kolayca mesajlaşmaya yarayan program, hızla yaygınlaşmaya başladı. Ardından MSN ve Yahoo gibi yaygın messenger‘lardan bildiğimiz “smiley” kültürü “emoji“lere dönüştü.

       İşin ciddiyeti artınca güvenlik önlemleri de arttırıldı. WhatsApp artık telefonlarda daha entegre özelliklere sahip oldu. Sonrasında Facebook, 2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında WhatsApp‘i kendi bünyesine kattı ve gücünü daha da arttırdı. Tabii ki büyük güç ile birleşince değeri ve özellikleri de katlanmış oldu.

       Uygulama, sesli konuşma özelliğinin ardından, şimdi de görüntülü konuşma ile gündemde. Hatta en kısa zamanda bu özelliğin güncelleme ile ekleneceği kullanıcılara duyuruldu.

       Güvenlik konusunda “uçtan uca şifreleme” ile korumayı teyit eden firma, uygulamayı oluştururlarken eski-yeni, ucuz-pahalı her türden telefonun rahat kullanabileceği şekilde bir optimizasyon yaptıklarını belirtti.

       Şimdiden müşterileri tarafından WhatsApp‘in bu son güncellemesi merakla bekleniyor. Bu yenilik, gelen ilk güncelleme ile kolaylıkla aktif hale geçecek.

CEVAP VER