Volkswagen Golf Variant 2017

       Volkswagen Golf Variant, en yeni Golf serisinin son çıkan ve en büyük iç hacme sahip modeli. Bu en yeni model, yakın zamanda son teknoloji donanımlarıyla tüm dünyaya tanıtıldı.

       Station Wagon” olarak tabir ettiğimiz otomobiller ülkemizde her ne kadar yer alsa da, bu oran bildiğimiz üzere oldukça düşük. Hatta Alman otomobillerinde daha da düşük. Yurt dışında BMW ve Mercedes gibi devlerin station wagon modellerinin olduğunu, ancak ülkemize özel istek olmadığı sürece gelmediğini biliyoruz. VW da bu otomobillerden biri.

volkswagen golf-variant-2017-en yenileri

       Her sene serilerine küçük de olsa katkılar yapan ve Golf efsanelerini geliştirmeye devam eden VW, 2017 modelleri için de geliştirmelerine devam etmiş. Bunların başında TSI motordaki ve 7-ileri DSG şanzımandaki yenilikler geliyor. “1.5 TSI Evo” yaklaşık 150 bhp gücünde ve 4 silindir olan bu turbo motor, ACT (Active Cylinder Management) teknolojisine sahip. BlueMotion ismindeki yakıt ekonomisiyle anılan motor ise yaklaşık 130 bhp güç üretiyor. Tüm bunların yanında tabii ki ünlü GTI modelinin özellikleri de tanıtıldı. Yaklaşık 230 bhp ve 245 bhp (GTI Performance) gücündeki bu efsaneler 7-ileri DSG (çift kavramalı) şanzımanla bütünleştirilmiş.

volkswagen golf-variant-2017-en yenileri

       Variant modelinde sportif hatlarını kaybetmeyen otomobil, yine keskin ve kararlı çizgilere sahip. Bunun yanında oldukça şık ve zarif iç tasarımıyla da dikkat çekiyor. Konsoldaki simetrik yerleştirilmiş ekran 6.5 inç‘ten 9.2 inç‘e kadar değişebiliyor.

       Otomobilin özenle tasarlanmış LED farları da yine teknolojinin tüm güzelliklerini gösterecek cinsten. Net çizgiler halindeki bu LED farlar son zamanlarda çok beğenilmekte.

Kısacası, her ne kadar aile otomobili sevenler artık SUV’lara daha çok ilgi duysa da Volkswagen Golf Variant, efsanevi bir geleneği sürdürmeye devam ediyor.

CEVAP VER